Jest kilka metod do odżywienia naszych włosów. Producenci oferują odżywki w formie mgiełek, balsamów, czy produktów do spłukiwania. Kwestia doboru odpowiedniej odżywki nie jest więc taka prosta, a faktu tego nie ułatwiają kolejne pojawiające się na rynku nowinki. Sprawdź, czy warto inwestować w te kosmetyki!

Odżywiają, czy przetłuszczają?

Wszystko zależy od tego, jaką tendencję posiadają Twoje włosy. Jeśli musisz często je myć, bo wydają się być codziennie przetłuszczone, to dobór odpowiedniej odżywki będzie stanowił nie lada wyzwanie. Z pewnością odrzuć produkty do spłukiwania. Jeśli zrobisz to niedokładnie, możesz uzyskać rezultat inny od oczekiwanego. Twoje włosy będą bardzo obciążone kosmetykiem, przez co wrażenie przetłuszczenia będzie jeszcze silniejsze. Najlepiej sprawdzą się mgiełki, które możesz stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy. Dzięki nim masz kontrolę ile preparatu dostaje się na Twoją głowę oraz to, które miejsca planujesz odżywić.

Co z tańszymi preparatami?

Nie można powiedzieć, by odżywki do włosów należały do tanich kosmetyków. Ich cena jest często wyższa od szamponu, przez co dają wrażenie drogich. Jaka różnica występuje między poszczególnymi produktami? Tak jak w przypadku innych artykułów, tak i odżywki różnią się między sobą składem i przeznaczeniem. Ich ogólnym celem jest naprawa struktury włosa, jednak producenci często rozdzielają je na odżywki do włosów farbowanych, suchych etc. Niestety, im droższy produkt, tym jego działanie jest skuteczniejsze. Jednak warto poszukiwać substytutów, bo i w tych kosmetykach znajdziemy tańsze i skuteczne produkty.